facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Публічна бібліотека імені Лесі Українки відзначає 70-річний ювілей

П'ятниця, 12 грудня 2014 21:14

На сьогодні її книжковий фонд налічує близько 280 тисяч примірників. Місія закладу - задовольняти потреби дорослих читачів. Однак на полицях бібліотеки чимало літератури і для малечі. Дуже поважають її і студенти.

 

 

Оксана Дупак, журналіст:

 

- Бібліотека імені Лесі Українки працює в Шевченківському районі. Має вісім приміщень за різними адресами, а центральним вважається це, на вулиці Тургенівській. Прописку тут отримали у 1971 році, в сторічний ювілей поетеси. У свій власний день народження - бібліотекарі згадують всю історію закладу. А почалася вона, коли Київ звільнили від фашистських окупантів.

 

Ольга Романюк, заступник директора бібліотеки ім. Лесі Українки:

 

- Коли розбиралися руїни Хрещатика, інших вулиць Києва. кияни знаходили книги з приватних бібліотек, шкільних. І ці книги почали зносити в школу, що знаходилась у приміщені по вулиці Артема, 18. Оце там і були закладені витоки цієї бібліотеки.

 

Незважаючи на складні часи, міськвиконком вирішив - високе літературне слово киянам дуже потрібне. І перших читачів заклад прийняв уже у грудні 1944-го. Сьогодні на полицях бібліотеки - вся світова класика, сучасні автори, багато новинок української літератури. І зокрема, дитяча. Аби приходили сюди відвідувачі цілими сім'ями. А завдяки зведенному електронному каталогу, полювати за популярною книжкою, потреба взагалі відпала.

 

Тетяна Хоменко, головний бібліотекар відділу " Абонемент":

 

- Сидячи вдома читач може подивитися чи є книжка в бібліотеці, до якого числа вона видана, якщо вона видана. І зробити замовлення через Інтернет. Як тільки книгу здають, ми ставимо її на полочку резервування. І книга чекає свого читача.

 

А щоб постійно триматись на технічному плаву, кажуть, фахівці, працювати з новими програмами, потрібні чималі кошти на оновлення. Проте найбільша проблема навіть не в цьому. Розпорошеність приміщень бібліотеки по різних куточках району, переповнені книгосховища - дуже ускладнюють роботу. Розраховувати на зведення нової будівлі за нинішньої ситуації не доводиться, проте місто обіцяє ювілярам свою допомогу. Як це вже відбулось з дитячою бібліотекою імені Шевченка.

 

Ганна Старостенко, заступник голови КМДА:

 

- У них теж була проблема з приміщенням, на яке посягали ті чи інші особи, хотіли приватизувати. І буквально пару днів тому, ми виключили на сесії Київради це приміщення з програми приватизації. Тут я сподіваюсь, ми теж підключимо всі свої можливі впливи, важелі, щоб знайти нове приміщення для бібліотеки.

 

Ювіляри приймають вітання і не приховують - найбільша для них втіха, коли в бібліотеці багато читачів. До послуг - книги, електронні читанки, вай-фай, а старшому поколінню, яке прагне не відставати від молоді, спеціально навчені фахівці дають уроки Інтернет грамотності. Звісно, безкоштовно.

 

Оксана Дупак, Денис Овсяніков, телеканал «Київ».