facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Щоб вирішити проблему сміття, маємо зробити його переробку вигіднішою, ніж захоронення – Петро Пантелеєв

Вівторок, 14 листопада 2017 14:51

«25% київського сміття сьогодні спалюється на київському заводі «Енергія», близько 8% сортується, а решта – захоронюється. І це – неприпустимо. З такими темпами ми всі скоро будемо перебувати на суцільному смітнику»,  – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв в ефірі програми "Київ Live" телеканалу «Київ».

 

За його словами, починати вирішення проблеми із сміттям необхідно зі змін у законодавстві, яке є зараз. Умов для залучення інвестицій у цю сферу не створено, – зазначив Пантелеєв, – а будувати заводи з переробки лише за бюджетні кошти неможливо. Прийняття ж законів дасть позитивний сигнал зарубіжним інвесторам.

 

Як розповів заступник голови КМДА, розроблені наразі законопроекти передбачають, передусім: 

 

1. Втрату можливості дешево захоронювати сміття. А саме – прибирається можливість вивезення сміття перевізником туди, куди йому вигідно. Тобто не буде заповнення відходами окремих звалищ.

2. Запровадження «зеленого» тарифу на спалення сміття. Відтак отримаємо можливість окупати витрати за рахунок зеленої енергетики.

3. Введення поняття розширеної відповідальності: той, хто сьогодні заробляє на виробництві тари й упаковки, повинен нести певну відповідальність за екологічні наслідки свого виробництва.

 

Читайте також:У столиці засвітять Промені гідності та відкриють виставку про Євромайдан

 

Нагадаємо, раніше Петро Пантелеєв заявив, що вирішити проблему сміття у Києві допоможе ухвалення пакету законів про переробку відходів. 

 

За його словами, це дозволить покращити екологічну ситуацію в країні та у столиці, а також зменшити кількість сміттєзвалищ.

 

Крім того, це зміцнить енергетичну незалежність нашої країни та створить нові робочі місця.

 

Пантелеєв також повідомив, що столична влада розробила Концепцію поводження з твердими побутовими відходами.

 

Читайте також:Американці інвестують в українські літаки 150 мільйонів доларів

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш FacebookTwitter  та Instagram.

 

Ефір програми "Київ Live" дивіться тут: