facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Хворі на цукровий діабет кияни забезпечені інсулінами на 100% – Микола Поворозник

Вівторок, 14 листопада 2017 18:28

Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час виступу в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.

 

 «Наразі на обліку в столичних закладах охорони здоров’я перебуває 84 631 хворий на всі форми діабету, із них – 790 дітей. На цукровий інсулінозалежний діабет хворіє 13 188 дорослих і 770 дітей. І всі ті, хто потребують інсулінотерапії, забезпечені препаратами на 100%», – запевнив Микола Поворозник.

 

Читайте також:Мера Києва Віталія Кличка переобрали Головою Асоціації міст України

 

Він зазначив, що оскільки передбачених у 2017 році з Державного бюджету коштів (39 млн грн) для забезпечення потреби хворих замало, місто додатково виділило ще 60 млн грн. Саме завдяки цьому хворі на діабет сьогодні не відчувають дефіциту в інсулінах, а діти навіть забезпечені картриджними формами іноземного виробництва, що помітно підвищує якість їхнього життя.

 

«Окрім цього, хворі на цукровий діабет забезпечуються і тест-смужками для самоконтролю. Так, у 2017 році від МОЗ України хворі діти та вагітні жінки отримали близько 550 тисяч смужок, а Департамент охорони здоров’я наразі заключає договори на закупівлю ще понад 1 мільйона таких тестів на загальну суму близько 5,5 мільйона гривень», – розповів Микола Поворозник.

 

Читайте також:З точки зору потенційних інвесторів, боротьба з корупцією має стати пріоритетом української влади – Джим Йонг Кім

 

За словами заступника голови КМДА,  у 2017 році під час проведення оздоровчо-профілактичних акцій рівень цукру крові медики виміряли близько 45 тисячам осіб, у 30% із них було діагностовано відхилення від норми.

 

Микола Поворозник закликав киян берегти здоров’я, проходити профілактичні обстеження та відвідувати лікаря. Він нагадав, що у листопаді в столиці стартував проект «Лікар у Вашому домі».

 

 «Це нагода зручно та швидко проконсультуватися з медиками, пройти елементарні тести на визначення індексу здоров’я (виміряти об’єм талії, дізнатися про оптимальну для себе вагу тощо), пройти експрес-діагностування для виявлення на початковій стадії захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету», – наголосив заступник голови КМДА.

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook, Twitter  та Instagram