facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Найбільша проблема армії - відсутність нових технологій - експерт

Четвер, 07 грудня 2017 16:45

У держбюджеті України на сектор безпеки виділяється 5% ВВП, як того вимагає сучасна обстановка, та й стандарти НАТО. Проте на Збройні Сили йде менш е половини цієї суми. Решта - на фінансування інших силових структур.  З урахуванням бойових дій, це - дисбаланс, має бути інша ситуація, - заявив в ефірі телеканалу "Київ" військовий експерт, полковник запасу Олег Старіков.

 

За словами експерта, "у нас нині армія проїдання. 80% виділених на неї коштів йде на грошове утримання, забезпечення тощо".

 

Читайте також: Дитячий терор: як виявити буллінг та убезпечити від нього дитину – поради експерта

 

Лише 3-15% від суми йде на закупівлю озброєнь і техніки, 5% - на бойову підготовку. Водночас в арміях держав - членів НАТО - на ці статті витрат йде по 20-30%, повідомив Старіков.

 

"Зараз вони [армії країн НАТО] з тих 5% ВВП десь 20-30% виділяють на закупівлі нових озброєнь і техніки. Нині в них озброєння четвертого покоління, і вони починають закуповувати зброю п'ятого покоління - щоб вести бойові дії у безконтактній формі".

 

Читайте також: Експерт розповів, коли найкраще купувати лоукост-квитки

 

Українська армія, на думку експерта, належить поки що до третього покоління, а її озброєння - на рівні 3+ з окремими "вкрапленнями" 4-го. Потрібна лібералізація ринку воєнно-технічного співробітництва - міжнародного і всередині країни, - радить Старіков. Наша найбільша проблема - відсутність нових технологій. Нам потрібна не лише зброя, а й технології та право їх використання. "У нас танки "Булат" зараз ставляться на озброєння - це трохи модернізовані танки Т-64, перспективна розробка кінця 50-х - початку 60-х років. При цьому в нас є танк "Оплот" - новіший танк, 4-го покоління. Так, він дорогий, 2 мільйони коштує, а Булат - 600 тисяч. Та бойова ефективність "Оплота" в 4 рази вища, ніж у "Булата". Чому ж ми не закуповуємо те, що краще?! Ми повинні позбутися ручного управління сектором безпеки".

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram.