facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Експерт назвав причини хабарництва на дорогах

Вівторок, 13 лютого 2018 13:57

Існує кілька причин, через які в Україні досі залишається проблема поборів на дорогах, зазначив в ефірі програми «На часі» експерт АУМ дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Євген Крапивін.

 

Він зауважив, що сьогодні поліцейські мають більш-менш пристойну зарплату, але вона може бути «урізана» чи не на половину, якщо службовець, наприклад, не догодив своєму начальнику. Адже зарплата у поліцейських включає преміальну складову.  Така нестабільність у заробітку є чинником, що спокушає шукати додаткові «джерела надходжень».

 

До того ж, за словами експерта, частішають скарги патрульних про необхідність ремонтувати побиті «Пріуси» власним коштом. Також меншають норми витрати палива. «Тобто їм доводиться за свої гроші «вкладатися» у цю професію. І все це – певний поштовх до корупції», – сказав Крапивін.

 

Читайте також: Майбутніх поліцейських потрібно готувати довше, ніж за новими стандартами - експерт

 

Він також навів інший чинник виникнення хабарництва на дорогах. «Приклад стосується адміністративного законодавства – керування у стані сп’яніння. У нас підняли штраф з 1 тисячі гривень до 10 тисяч. Після цього різко – майже на 80% – зменшилося притягнення до відповідальності. Тому що одна справа – понести відповідальність і сплатити поліцейському тисячу гривень офіційно, інша справа – сплатити 10 тисяч. І виходить, водій дає хабара, який поліцейські беруть. І таке непропорційне законодавство, яке треба змінювати, теж є передумовою корупційних дій», – зазначив Євген Крапивін.

 

Читайте також: 14 лютого у Києві відкриється міні-кінофестиваль найкращих фільмів 2017 року, яких не показували в Україні

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram