facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Почати економити – єдиний спосіб зменшити сплату за комуналку – експерт

Вівторок, 13 березня 2018 14:19

«Те що, держава видає за субсидії, насправді, не є ними. Це – приховані виплати енергетичним монополістам».

 

Таке в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» заявив заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

 

І ці виплати, на думку експерта, не будуть субсидіями, поки не буде змінено ідеологію тарифоутворення. «Адже доки у нас буде затратна ідеологія тарифоутворення, яка не стимулює ані споживача до економії, ані постачальника – до скорочення втрат в мережах, доти у нас нічого доброго з тарифами не буде».

 

Він наголосив, що «заморозити» тарифи, тобто залишити ціни на комунальні послуги незмінними, неможливо. Адже завжди буде інфляційна складова – гривня буде завжди дешевшати через інфляцію, і буде девальваційна складова – гривня завжди буде дешевшати відносно долара та євро. «Тобто тарифи будуть зростати, адже у кожному тарифі, через затратну ідеологію, «сидять» і інфляція, і девальвація», - зауважив він.

 

Читайте також: Інформацію перевірено: Школярі Оболоні справді залишилися без гарячих обідів

 

Цього року, спрогнозував Рябцев, інфляція буде близько 15%,а девальвація складатиме 12-15%. «Отже, на 30% мають зрости тарифи. І «заморозити» їх без зміни затратної ідеології на стимулюючу – неможливо», – підсумував експерт.

 

Читайте також: Нацбанк планує замінити монетами деякі купюри

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram

 

Випуск програми «Київ Live» дивіться тут: