facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Припинення дії окремих положень Договору про дружбу з РФ – підстава для Росії розірвати його повністю – експерт

П'ятниця, 13 квітня 2018 13:27

Заява президента про припинення дії деяких положень Договору про дружбу та співробітництво з Росією, ймовірніше за все пов’язана, з початком виборчої кампанії в президенти.

 

Таке заявив в ефірі програми «На часі» телеканалу «Київ» політолог Петро Олещук.

 

«З приводу заяви Президента виникає питання: якщо існувала й існує достатньо серйозна загроза безпеці України через існування Договору про дружбу та співпрацю з Росією, то невже цю небезпеку встановили лише зараз?», – зауважив політолог.

 

Він нагадав, що критика на адресу президента звучала через існування цього Договору досить давно. І вже тоді поставали питання, чому не припиняють дію Договору, адже у нас війна з Росією. У відповідь на це лунало, що «ми не можемо йти на перегляд цього Договору, оскільки там йде мова про фіксацію конституційних кордонів України». 

 

Читайте також: Підробляють усе: від лікарняних до документів про власність на квартири - експерт

 

«Відповідно, якщо ми підемо зараз на денонсацію (розірвання) окремих статей, то це може бути витлумачено Росією як підстава для денонсації всього Договору. І якщо ми йдемо на це зараз, то чому не пішли на це раніше? Ніякої іншої доцільності крім того, що наближаються вибори, я знайти не можу. Адже об’єктивно навряд чи можна сказати, що ці дії зараз можуть призвести до стратегічних наслідків чи виграшу з боку України », – сказав Олещук.

 

Читайте також: Атакувати об’єкти Сирії, які контролює Росія, Америка не наважиться – Степан Гавриш

 

Нагадаємо, вчора, 12 квітня, на безпековому форумі президент Петро Порошенко заявив про намір внести на розгляд Верховної Ради законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією, які не сумісні з національними інтересами України та реалізацією її права на самооборону.

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram

 

Випуск програми «На часі» дивіться тут: