facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

У будь-яку школу першими записуватимуть дітей, які живуть поблизу, а співбесід для них не буде – експерт

Понеділок, 16 квітня 2018 08:46

«Дитину на співбесіду приводити не треба! Якщо у вас того вимагають – не погоджуйтесь!»

 

Таке порадила батькам цьогорічних першачків радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко, виступаючи в ефірі програми «День у мегаполісі» телеканалу «Київ».

 

У Києві ліцеїв і гімназій – 40% від загальної кількості шкіл. І вони користувалися правом вибирати собі дітей і користувалися ним – з першого класу. Більше того, дуже часто процедура відбору була корупційною – від батьків вимагали «благодійного внеску». І батьки погоджувалися, а ще починали мало не з трьох років мордувати дитину репетиторами, щоб вона змогла пройти відбір.

 

Проте, наголосила експертка, «вступних іспитів» для першачків жодними нормативними документами не було передбачено. «А співбесіда з дитиною, що мала проводитися у школі, передбачала всього лише перевірку: чи готова дитина до школи психологічно. Тобто чи достатньо вона самостійна, чи зможе орієнтуватися у шкільній будівлі тощо».

 

Нині скасовано і такі співбесіди, тож записувати дитину до школи батьки можуть прийти без неї – достатньо пакету документів, наголосила Оксана Макаренко.

 

«Батьки мають прийти до школи і власноруч написати заяву. До неї додати копію свідоцтва про народження та медичну довідку ф 086. Крім того, якщо дитина має висновок інклюзивно-ресурсного центру, що вона потребує особливих умов навчання, слід його теж надати директору, аби той устиг організувати інклюзивний клас… Цього року всі школи мають задовольнити вимоги батьків і створити інклюзивний клас для таких дітей», - зазначила вона.

 

Ретельно обирати навчальний заклад для молодшого школяра нема сенсу, адже цьогоріч перші класи навчатимуться вже в реформованій молодшій школі – за єдиною для всіх програмою та однаковими підручниками.

 

«Конкурсний відбір до ліцеїв та гімназій збережеться, але лише після 5 класу, коли дитина вже себе проявила, виявила якісь здібності. Але й тоді це не буде конкурс за статками батьків і не того, як вони підготували дитину», - зауважила пані Макаренко.

 

Читайте також: У Декларації, яку пацієнт підписує з лікарем, виявлено ряд порушень

 

Читайте також: Столичні школярі сортуватимуть сміття за гроші

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram