facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

США із союзниками нанесли удар по Сирії, але переоцінювати масштаби їх дій не треба – нардеп

Понеділок, 16 квітня 2018 13:41

Сирія вже не є фігурою на шаховій дошці, вона є шаховою дошкою, на якій грають різні сили. І за кожною з цих місцевих сирійських сил стоять потужні закордонні гравці. 

 

Таку думку висловив в ефірі телеканалу «Київ» народний депутат України Андрій Іллєнко.

 

Так, пояснив нардеп, за режимом Асада стоять Росія і Іран, за частиною повстанців-ісламістів стоять західні країни, за ісламістами стоять окремі країни Перської затоки. «Тобто там відбувається глобальна гра».

 

Він зауважив, що нанесенням ракетних ударів в Сирії Захід показав, що буде швидка та жорстка реакція на певній червоній лінії, яку вони для себе провели. «Інша справа, що Захід не на все так реагуватиме». 

 

«Вони [США, Франція та Великобританія] нанесли ці удари не тільки з метою мінімізувати втрати серед цивільного населення, а й з урахуванням того, щоб не зачепити регулярні російські частини. Тобто переоцінювати масштаби їхніх [Заходу] дій не треба», – зазначив Андрій Іллєнко.

 

Нагадаємо, 14 квітня вранці (за київським часом) США, Великобританія та Франція нанесли по Сирії ракетний удар у відповідь на застосування її президентом  Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних.

 

Як зазначив пізніше президент США Дональд Трамп, американські війська та їхні союзники нанесли «ідеальний удар» по військових об’єктах режиму Асада.