facebook Kyivtvyoutube trkНовости RSS

 

Тільки в Києві зареєстровано близько 5 000 матерів-одиначок» – експерт

Понеділок, 16 квітня 2018 14:25

«Сума соціальної допомоги хоч і невелика, але для деяких сімей є досить суттєвою. І сьогодні в Україні існує чимало випадків, коли незаконно цим користуються», – заявив в ефірі програми «Київ LIVE», телеканалу «Київ» Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики.

 

«Адже коли неповнолітня дівчина-жінка народжує дитину, відмовляється від неї, опіку над цією дитиною отримує рідна бабуся і, відповідно, соціальну допомогу від держави. А та дівчина народжує наступну дитину, і так по колу. При цьому проживають усі разом, і ніхто не працює. Це не зовсім правильно стосовно держави і платників податків, за які й виплачуються соціальні допомоги», – вважає він.

 

«У будь-якій цивілізованій демократичній країні існують відповідні служби і соціальні інспектори, які мусять перевіряти родини, що отримують від держави ту чи іншу фінансову допомогу. Якщо виявлено порушення чи певні шахрайські дії – [треба] передавати дані до правоохоронних органів і припиняти виплати… У Києві на сьогодні зареєстровано близько 5000 матерів-одиначок, які отримують від держави відповідну допомогу», – говорить експерт.

 

«На сьогодні в Верховній Раді знаходиться законопроект, яким передбачено суттєво розширити повноваження соціальних інспекторів, які можуть приходити без попередження до родин, котрі отримують відповідну соціальну допомогу, щоб встановити фактичний стан цієї родини і чи відповідає їх рівень життя задекларованим ними доходам», – нагадав Андрій Павловський.

 

«На сьогодні допомога складає: на дитину до 6 років 1492 грн, у віці від 6 до 18 років – 1860 грн. Якщо дитиною опікуються, то 2984 грн та 3720 грн відповідно», – сказав він.

 

Читайте також: Щоб знали, де питна вода: У Києві щоденно оновлюють карту бюветів

 

Читайте також: Київ виплачуватиме додаткові кошти дітям з інвалідністю та багатодітним матерям

 

Залишайтеся в курсі головних новин України та Києва – підписуйтесь на наш Facebook,  Twitter  та Instagram